Nie je to len o kĺboch

…  kĺb sa skladá z viacerých častí a starostlivosť o samotnú chrupavku nestačí …

Ak chceme urobiť pre svoj pohybový aparát to najlepšie, musíme sa starať nielen o jeho parciálne časti, ale poskytnúť mu komplexnú starostlivosť. To platí aj pri kĺboch, kedy sa väčšinou sústredíme na starostlivosť okolo jednej časti kĺbu - a to chrupavky. Avšak, kĺb sa skladá z viacerých častí a starostlivosť o samotnú chrupavku nestačí na to, aby boli naše kĺby dobre vyživené a my sme sa cítili dobre. Ku kĺbu totiž neodmysliteľne patrí aj kĺbové puzdro, väzy a šľachy.

Kĺbové puzdro je veľmi dôležité pre pevnosť a výživu kĺbu.

Kĺbové puzdo je pretkané sieťou ciev a kapilár. Vonkajšia väzivová vrstva zaisťuje kĺbu pevnosť a vnútorná vrstva potom výživu kĺbu. Práve cievy synoviálnej membrány kĺbového puzdra sú zásadné pre prísun živín do kĺbového mazu, ktorý sa dostáva až ku kĺbovej chrupavke, ale aj k vnútro kĺbovo uloženým väzom (napr. skrížený väz kolenného kĺbu) a k šľachám prebiehajúcim kĺbovou dutinou (napr. ramenný kĺb).

K tomu, aby sa samotný kĺb uviedol do pohybu, potrebujeme väzy a šľachy.

Väzy sú silné a pevné povrazce spájajúce dve kosti. Šľachy sú tiež silné väzivové povrazce, ale sú veľmi pružné a majú za úlohu upevňovať sval ku kosti. Prenášajú silu sťahujúceho sa svalu, a tým uvádzajú kosť do pohybu. Musia byť stále dobre prekrvované a dobre vyživované, a je teda potrebné ich ochrániť.

Postupom veku kĺby starnú a začíname svoj vek na tele pociťovať.

Okrem úpravy jedálnička, ktorý by mal zahŕňať napríklad lososa, kefír či pomaranče, nám pre zdravie kĺbov môžu pomôcť aj výživové doplnky. Vhodné sú práve tie, ktoré sa starajú nielen o kĺby, ale aj o väzy, šľachy a kĺbové puzdrá.

Preto je vhodné vybrať prípravky s obsahom látok, ktoré napomáhajú správnemu krvnému zásobeniu kĺbového puzdra a podporujú mikrocirkuláciu tkanív. Pre takúto látku nemusíme chodiť príliš ďaleko a stačí k tomu využiť staré známe prírodné látky. Medzi tie osvedčené patrí napríklad aescin, ktorý je hlavnou účinnou látkou extraktu pagaštanu konského. Pre svoje účinky je aescin látkou oceňovanou lekármi po celom svete.


Jedinečný prípravok na kĺby, väzy i šľachy.

Výživový doplnok

GS Condro® DIAMANT
VÝHODNE NA GSKLUB.SK
120 tabliet
Kúra na 2 mesiace
GS Condro® FORTE
VÝHODNE NA GSKLUB.SK
120 tabliet
Kúra na 2 mesiace

Doprava zadarmo

Expres doručenie

Priamo od výrobcu

Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 10 % na prvý nákup GS Condro® Diamant na www.gsklub.sk.

Odoberať newsletter

Kliknutím na "Odoberať newsletter" súhlasíte s použitím Vášho e-mailu na marketingové účely. Nemusíte sa obávať, z odberu noviniek sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Dodržujeme zásady ochrany osobných údajov.