Ako na zdravý pohyb

Pohyb je pre každého z nás veľmi dôležitý a často si to bohužiaľ uvedomíme až v momente, keď už nám nejde tak hladko, ako by sme si priali, nech už sú dôvody akékoľvek. Problémy s pohybom nám môže spôsobiť nadmerná záťaž kĺbov, ako je nadváha, nadmerné zaťažovanie pri športe alebo jednoducho náš vek. Skoro by sa zdalo, že bez pohybu naše kĺby uchováme zdravé a neopotrebované, ale opak je pravdou.
 

Pravidelným pohybom zaťažujeme kĺb, ktorý vylučuje synoviálnu tekutinu, čo je vlastne také „mazadlo“ pre kĺby.

Premazáva kĺb, vyživuje chrupavku a zaisťuje k sebe pevné priľnutie kĺbových plôch. Vďaka tomu kĺb vydrží dlhšie zdravý a funkčný. Bez pohybu navyše naše svaly ochabujú a neposkytujú potom dostatočnú podporu zaťažovaným kĺbom. Pohyb posilňuje naše kosti a udržuje naše kĺby zdravé.
 

A ako sa teda správne starať o svoje kĺby, aby nám umožňovali zdravý pohyb pre celé naše telo? 


Zapojte celé telo

Či už športujete alebo s pohybom ešte len začínate, snažte sa zaradiť do svojho pohybu viac rôznorodých aktivít, aby sa zapojilo celé telo. Vďaka rôznorodým aktivitám dokáže telo oveľa lepšie regenerovať a vyhnete sa jednostrannej záťaži kĺbov.
 

Zvážte svoje sily

Nenakladajte si viac, než ste schopní zvládnuť. Často je lepšie pridávať si záťaž postupne, kedy už je na ňu naše telo zvyknuté. Nezabúdajte na zahriatie a rozcvičku pred cvičením a na krátke natiahnutie zase po ňom. Môžete tak predísť zbytočnému zraneniu.

Pridajte vhodnú výživu

Jedzte zdravú a vyváženú stravu, ktorá obsahuje dostatok kvalitných bielkovín, cukrov, dobrých tukov, vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Pridajte do stravy omega-3 mastné kyseliny, jedzte viac zeleniny a nevynechávajte ovocie. Dôležitý je dostatočný príjem vitamínu C, ktorý pomáha pri tvorbe kolagénu. Kĺby je tiež možné podporiť užívaním kĺbových výživových doplnkov.
 

Vhodné sú také, ktoré sa starajú nielen o kĺby, ale aj okolie kĺbu, a to vďaka obsahu špeciálnej látky s názvom aescin.

Aescin, ktorý je hlavnou účinnou látkou extraktu pagaštanu konského, slúži pre správne krvné zásobenie kĺbového puzdra a na podporu mikrocirkulácie tkanív.
 


Jedinečný prípravok na kĺby, väzy i šľachy.

Výživový doplnok

GS Condro® DIAMANT
VÝHODNE NA GSKLUB.SK
120 tabliet
Kúra na 2 mesiace
GS Condro® FORTE
VÝHODNE NA GSKLUB.SK
120 tabliet
Kúra na 2 mesiace

Doprava zadarmo

Expres doručenie

Priamo od výrobcu

Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 10 % na prvý nákup GS Condro® Diamant na www.gsklub.sk.

Odoberať newsletter

Kliknutím na "Odoberať newsletter" súhlasíte s použitím Vášho e-mailu na marketingové účely. Nemusíte sa obávať, z odberu noviniek sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Dodržujeme zásady ochrany osobných údajov.