Stránka o kĺbovom prípravku GS Condro

okno
Vitajte v diamantovej generácii GS Condro®!

Zväčšiť písmo

A A A
Úvod » Športujem

Športujem

Šport patrí medzi najčastejšie koníčky ľudí na celom svete. V Slovenskej republike sa o šport zaujíma aktívne takmer tretina populácie, čo je viac ako 1,5 milióna ľudí.
Snáď každý z nás pozná heslo „športom ku zdraviu”. Bohužiaľ to vždy nie je úplná pravda. Samozrejme primeraný pohyb je pre telo zdravý, ale pozor na nadmernú záťaž kĺbov.

Medzi športy šetrné k našim kĺbom patrí napríklad plávanie, jazda na bicykli či rotopede, chôdza, pilates alebo cvičenie s rehabilitačnou gumou. Naopak medzi športy s najväčším zaťažením kĺbov patria predovšetkým aktivity, pri ktorých sú časté dopady alebo prudké zmeny pohybu (napr. volejbal, basketbal, futbal, hokej, tenis, squash či ťažká atletika).

Najčastejším problémom u športovcov sú kolená. Kolenné kĺby sú najviac zaťažované posilňovaním alebo pri náhlych zmenách smeru behu, pri prudkých nárazoch a skokoch. Skoky vyvíjajú záťaž na kĺby až do trojnásobku telesnej hmotnosti športovca, čo podstatne zvyšuje mieru rizika vzniku zranení.

Čo môžete urobiť sami?

  • Buďte obozretní pri výbere športu. Nie je vhodné vyberať športy, pri ktorých dochádza k rotačným pohybom vo veľkej rýchlosti, ku skokom alebo nárazom. Vhodné je venovať sa telesným aktivitám od mladosti. Kĺby a okolité mäkké tkanivá sú tak rovnomerne zaťažované už v ranom veku, čo prináša aj regeneráciu kĺbovej chrupavky.
  • Jedzte zdravú a vyváženú stravu, ktorá obsahuje dostatok kvalitných bielkovín, cukrov, dobrých tukov, vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Pridajte do stravy omega-3 mastné kyseliny, jedzte viac zeleniny a nevynechávajte ovocie.
  • Užívajte kĺbovú výživu. Rad GS Condro obsahuje novinku – prípravok GS Condro DIAMANT®, ktorého zloženie zahŕňa látky, ktoré pomáhajú udržiavať kĺbový aparát aktívnych športovcov maximálne funkčný. Okrem glukozamín sulfátu obsahuje navyše látku aescin, ktorá prispieva k správnemu krvnému zásobeniu kĺbového puzdra.

Webdesign Estetica s.r.o.
Copyright 2019 Green-Swan Pharmaceuticals SR, s.r.o. logo GS