Stránka o kĺbovom prípravku GS Condro

okno
Vitajte v diamantovej generácii GS Condro®!

Zväčšiť písmo

A A A
Úvod » Najčastejšie otázky » GS Condro FORTE

Najčastejšie otázky

Môže sa GS Condro FORTE užívať trvalo alebo sa musí po 2 mesiacoch urobiť pauza?

Priaznivé pôsobenie sa môže prejaviť iba pri dlhodobom užívaní, preto prípravok užívajte po dobu najmenej 2 mesiacov. Túto kúru je vhodné zopakovať 2–3× ročne. GS Condro FORTE môžete užívať aj trvalo, najmä pokiaľ sú Vaše kĺby silno namáhané.

Môžu sa obe tablety užívať naraz alebo sa musia brať rozdelene? V akú dennú dobu sa majú užívať?

Tablety možno bez problému užívať naraz alebo rozdelene v dvoch dávkach. Na dennej dobe nezáleží. Dôležitá je predovšetkým pravidelnosť užívania (minimálne 2 mesiace) a dostatočná dávka (2 tablety GS Condro FORTE denne). Tablety je vhodné dostatočne zapiť a užívať spoločne s jedlom alebo po jedle (nie na prázdny žalúdok).

Ako správne užívať GS Condro FORTE?

Tablety je možné bez problémov užívať naraz alebo rozdelene v dvoch dávkach. Dôležitá je predovšetkým pravidelnosť užívania (minimálne 2 mesiace) a dostatočná dávka (2 tablety GS Condro FORTE denne). Tablety je vhodné dostatočne zapiť a užívať spolu s jedlom či po jedle (nie na prázdny žalúdok).

Aký je rozdiel medzi prípravkami GS Condro FORTE a GS Condro DIAMANT?

Oba uvedené prípravky majú spoločnú hlavnú zložku – glukozamín sulfát.

Tablety prípravku GS Condro DIAMANT obsahujú oproti prípravku GS Condro FORTE navyše látku aescin, t.j. výťažok z plodov pagaštanu, ktorý podporuje pevnosť cievnej steny a prekrvenie tkanív, vrátane kĺbov. Ponúka teda komplexnejšiu starostlivosť o kĺby.

Je možné užívať GS Condro pri liečbe warfarínom?

Prípravky GS Condro FORTE a GS Condro DIAMANT je možné užívať s warfarínom. Pri prípravku GS Condro DIAMANT je vzhľadom k obsahu aescinu potrebná vyššia opatrnosť a kontrola zo strany lekára, pretože táto látka môže zosilňovať účinky liekov blokujúcich krvnú zrážanlivosť. Tento účinok sa prejavuje predovšetkým v dávkach vyšších, než je obsiahnuté v prípravku GS Condro DIAMANT.

Avšak, kontrola krvnej zrážanlivosti je vždy namieste, pokiaľ užívate warfarín spolu s akýmkoľvek iným prípravkom.


Webdesign Estetica s.r.o.
Copyright 2019 Green-Swan Pharmaceuticals SR, s.r.o. logo GS